Muzyczny zestaw słuchawkowy

Telefon z odtwarzaczem MP3, sam odtwarzacz, a może inne rozwiązanie? Trzecią możliwość oferuje Nokia Music Player.

Telefon z odtwarzaczem MP3, sam odtwarzacz, a może inne rozwiązanie? Trzecią możliwość oferuje Nokia Music Player.

Nokia Music Player i uciążliwe kabelki.

Nokia Music Player i uciążliwe kabelki.

Jest on wygodny, kabel jest długi, uchwyt pozwala stabilnie przymocować odtwarzacz do paska spodni. Kłopoty pojawiają się, gdy dołączymy telefon. Powstaje plątanina kabli, szczególnie gdy chcemy używać NMP jako zestawu słuchawkowego. W takim wypadku niezbędne jest skorzystanie z nosidła, które utrzymuje odtwarzacz na odpowiedniej wysokości, ale podczas chodzenia telefon się buja.

Na górze znajduje się mikrofon. Przycisk na odtwarzaczu uruchamia funkcje muzyczne albo wybieranie numerów. Można włączyć wybieranie głosowe lub zadzwonić pod ostatnio wybrany numer. Jednowierszowy wyświetlacz LCD pokazuje tytuł utworu podczas odtwarzania MP3.

Brak wbudowanej pamięci na pliki muzyczne. Dlatego do zestawu dołączono kartę flash o pojemności 32 MB. NMP pozwala na odgrywanie plików w formacie MP3 oraz AAC. Dzięki dobrym słuchawkom jakość muzyki jest bez zarzutu. pozwala wybrać jedno z czterech ustawień dźwięku oraz ręcznie ustawić tony niskie i wysokie.

Pliki po skompresowaniu wgrywa się do odtwarzacza za pomocą kabla USB. NMP współdziała jedynie z telefonami fińskiego producenta. Mimo pozytywnych wyników testów, rażą niedociągnięcia w ergonomii konstrukcji. Ponadto wysoka cena poważnie ograniczy popularność zestawu.