Muzyk Will.i.am zapowiada swój własny smartwatch

Tworzeniem inteligentnych zegarków nie zajmują się tylko uznane firmy na rynku mobilnym. Swoich sił w tym segmencie próbują też ludzie showbiznesu. Ostatnia osobą, która zaprezentowała własny smartwatch, jest raper i przedsiębiorca Will.i.am.

Technologia ubieralna to nisza, w którą w 2014 roku inwestują praktycznie wszyscy liczący się na rynku mobilnym producenci. Wygląda jednak na to, że kawałek tortu dla siebie będą chcieli zgarnąć też ludzie ze świata rozrywki. Jedną z takich osób jest Will.i.am, który pokazał światu swój własny inteligentny zegarek. Biorąc pod uwagę to, że raper od zawsze był gadżeciarzem, a od pewnego czasu jest też przedsiębiorcą, nie jest to dużym zaskoczeniem.

Muzyk Will.i.am zapowiada swój własny smartwatch

Plotki o nowoczesnym zegarku tworzonym przez Will.i.ama pojawiały się już od jakiegoś czasu, ale do tej pory nie było na jego temat żadnych konkretnych informacji. Te pojawiły się wczoraj w ramach brytyjskiego talk show o tytule “Alan Carr: Chatty Man”. Will.i.am w programie pokazał swój inteligentny zegarek i zaznaczył, że firmę odpowiedzialną za opracowanie i wyprodukowanie smartwatcha założył samodzielnie i rozwinął od zera z własnych funduszy.

Zobacz również:

  • Super weekend w RTV euro AGD! Co warto kupić?

Jak na razie nie ma jednak żadnych informacji na temat specyfikacji, przeznaczenia urządzenia i nie wiemy zbyt wiele o tym, jakie będzie miało ono funkcje. Na materiale wideo widać tylko, jak prezentuje się wyświetlacz i słychać wydawane przez zegarek Will.i.ama dźwięki. Dowiedzieliśmy się tylko tyle, że zegarek ten ma być autonomicznym urządzeniem, które nie będzie wymagało do pracy połączenia ze smartfonem. Ma mieć możliwość strumieniowania muzyki przez Bluetooth i będzie łączyć się z serwisami społecznościowymi.

źródło: engadget.com