Muzyka Warner Bros. na MP3.com

Serwis muzyczny MP3.com podpisał porozumienie z koncernem Warner Brothers na dystrybucję jego oferty płytowej w Internecie.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy internetowym serwisem muzycznym MP3.com i koncernem płytowym Warner Brothers, na witrynie MP3.com przez dwa lata będą promowani artyści związani z wytwórnią, a przez trzy lata utwory muzyczne i klipy wideo Warnera będą na mocy licencji prezentowane na stronie WWW internetowego partnera.

Wytwórnia Warners będzie wykorzystywała MP3.com jako narzędzie promocji swoich artystów organizując kampanie emailowe i sieciowe akcje marketingowe. Dla obu firm jest to zupełnie nowa forma współpracy i działalności: jeszcze rok temu MP3.com spotykała się z atakami potężnych wytwórni płytowych nie zgadzających się na nową formę dystrybucji i promocji muzyki jaką umożliwił format MP3 i Internet, a koncerny typu Warner Brothers do niedawna nie myślały o 'wejściu' online ze swoją ofertą.

W połowie listopada bieżącego roku MP3.com zakończyła sprawę sądową z koncernem Universal płacąc wytwórni ostatnią ratę kary za złamanie praw autorskich w wysokości 53,4 mln USD.

www.mp3.com


Zobacz również