Muzyka gwiazd - za darmo przez WWW

Dzięki Blogmusik.net można posłuchać muzyki ulubionego wykonawcy za darmo i bez czekania.

Blogmusik.net to strona internetowa, na której znajduje się interfejs w technologii Flash przypominający odtwarzacz MP3. Wystarczy wpisać nazwę wykonawcy, bądź tytuł utworu w pole wyszukiwania i po kilku sekundach można cieszyć się dźwiękami płynącymi z głośników.

Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że baza Blogmusik.net zawiera utwory z katalogów największych wytwórni muzycznych, a wszystko dostępne jest zupełnie za darmo, bez logowania. W zasobach serwisu można znaleźć utwory takich artystów jak Metallica, Madonna, Kanye West, U2, a także tysięcy innych, mniej znanych wykonawców.

Co więcej użytkownicy, którzy dokonają rejestracji w serwisie, mogą zapisać utwory na dysk swojego komputera.

Większość dostępnej w serwisie muzyki jest chroniona prawem autorskim. Wszystko wskazuje na to, że znalazła się ona w serwisie bez uzgodnienia z wytwórniami.

Muzyka gwiazd - za darmo przez WWW

Wygodny interfejs Blogmusik.net

Jak piszą użytkownicy witryny TechCrunch, Blogmusik.net nie posiada własnych zasobów muzycznych, a jedynie wykorzystuje te powszechnie dostępne w sieci - możliwe do znalezienia na Google czy MySpace, a więc jest jedynie narzędziem służącym wyszukiwaniu muzyki. Niemniej jednak, autor serwisu Techcrunch uważa, że Blogmusik.net znajdzie się niebawem na celowniku Recording Industry Association of America.

Źródło: Techcrunch (witryna w języku angielskim)

http://www.blogmusik.net