Muzyka na krążkach DataPlay

W rok po swoim debiucie, napędy o wielkości znaczka pocztowego opracowane przez firmę DataPlay, pojawiły się z odtwarzaczach muzycznych zaprezentowanych podczas tegorocznego Consumer Electronics Show.

Prototypy napędów DataPlay zostały zaprezentowane rok temu podczas Consumer Electronics Show, ale na produkty wykorzystujące miniaturowe krążki DataPlay o pojemności 250 MB, musieliśmy poczekać aż do tegorocznych CES. Będący w stanie zgromadzić 11 godzin cyfrowej muzyki na krążku, mikrooptyczny napęd DataPlay stanowi np. serce odtwarzacza MTV DataPlay Enabled Music Player zaprezentowanego przez Evolution Technologies. 'Złożyliśmy wielomilionowe zamówienie firmie DataPlay i rozpoczniemy masową produkcję urządzenia, gdy tylko nasz partner będzie gotowy', oświadczył także Jeff Degraci, wiceszef Digisette, kolejnej firmy pragnącej współpracować z DataPlay i jej napędami. Pierwszy produkt Digisette ma pojawić się na rynku w kwietniu tego roku.

Po podłączeniu do komputera PC, urządzenie DataPlay korzysta z funkcji 'Installable File System' i pojawia się jako wymienny napęd na który można po prostu przeciągać pliki myszką. Firma Imation zadeklarowała rozpoczęcie produkcji czystych dysków dla DataPlay, których cena ma wynosić od 7 do 10 GBP. DataPlay prowadzi także pertraktacje z firmami płytowymi: Universal Music Group, EMI Recorded Music i BMG Entertainment mają przygotować swoje oferty albumów dostępnych na dyskach DataPlay. Krążki przechowują cyfrową muzykę w zakodowanej formie, a nabywcy otrzymują do niej dostęp po dokonaniu opłaty i otrzymaniu klucza odblokowującego kod.

http://www.dataplay.com


Zobacz również