Muzyka przez telefon

Dzięki zawartej umowie między jednym z największych na świecie koncernów płytowych a potentatem rynku telekomunikacyjnego, fani muzyki w Wlk. Brytanii będą mieli szybki i łatwy dostęp do informacji z branży muzycznej.

Należący do British Telecom operator telefonii komórkowej - Cellnet - oraz Genie Internet podpisały umowę z wytwórnią płytową EMI. Na jej podstawie dostawca internetowy - Genie - będzie przesyłał subskrybentom najświeższe informacje o rynku muzycznym wprost do ich telefonów komórkowych. Te krótkie wiadomości będą miały postać tekstową i dodatkowo zawierały będą numer telefonu, pod którym można będzie dowiedzieć się czegoś więcej na dany temat. Użytkownicy uzyskają nie tylko dodatkowe informacje o gwiazdach EMI, takich jak Spice Girls czy Rolling Stones, ale nawet odsłuchają krótkie fragmenty przedpremierowych utworów.

"Całe przedsięwzięcie może doprowadzić do sytuacji, w której pewnego dnia telefon komórkowy stanie się czymś w rodzaju magazynu muzycznego, sklepu płytowego czy przenośnego odtwarzacza CD" - stwierdził Brian Greasley - szef firmy Genie Internet.

Więcej informacji: www.news.com