Muzyka w kieszeni

Najnowszy odtwarzacz firmy SanDisk z sześcioma gigabajtami pamięci na pokładzie i kolorowym wyświetlaczem TFT.

Odtwarzacze z rodziny Sansa e200 to najbardziej zaawansowane modele firmy SanDisk. Opisywany e270 dysponuje 6 GB pamięci flash, są jeszcze e250-260 o pojemności 2 i 4 GB oraz 8-gigabajtowy e280.

Sansa od razu przyciąga uwagę oryginalna stylistyką i ładnym, kolorowym wyświetlaczem LCD TFT o 1,8-calowej przekątnej. Jest spory, jak na tak małe urządzenie (9x4,5x1,3 cm dł./szer./gł.), niestety oferuje bardzo małe kąty widzenia.

Odtwarzacz umożliwia oglądanie zdjęć, klipów wideo zapisanych w formacie QuickTime oraz słuchanie muzyki skompresowanej do formatu MP3, WMA (również pliki zabezpieczone DRM). Dość łatwo się nim posługiwać, a poszczególne opcje wybieramy pokrętłem zamontowanym na przedniej ściance. Menu nie jest spolszczone i Sansa nie wyświetla polskich znaków w nazwach plików i ID3 TAG.

W akcji

Menu zaprojektowano tak, aby wybieranie poszczególnych opcji było możliwie intuicyjne, niestety, przyciski umieszczone wokół rolki dla niektórych mogą okazać się za wąskie. Podczas słuchania muzyki natężenie dźwięku regulujemy pokrętłem, dodatkowo u dołu jest przycisk wywołujący podręczne menu, za pomocą którego można ustawić jakość dźwięku - wybierając jeden z siedmiu schematów, powrócić do listy utworów, dodać utwór do listy ulubionych, ocenić go. Utwory muzyczne można wybierać między innymi według albumu, artysty, rodzaju muzyki.

Odtwarzacz wyposażono w gniazdo, do którego możemy podłączyć dodatkową stację z głośnikami lub inne akcesoria, służy również do połączenia go z komputerem. Ładowanie wbudowanego akumulatorka następuje automatycznie po podłączeniu urządzenia do komputera dostarczonym w zestawie kablem. W pełni naładowany akumulator powinien wystarczyć na 8-10 godzin ciągłego słuchania muzyki.