Muzyka w telefonach się opłaca

Wartość sprzedaży dzwonków do telefonów komórkowych może wkrótce przekroczyć wartość sprzedaży płyt CD – wynika z szacunków Mobile Data Association (MDA).

Okazuje się, że więcej przychodów generują wytwórniom melodie popularnych utworów muzycznych, przeznaczone dla telefonów komórkowych niż sprzedaż singli na tradycyjnych płytach CD. W tym roku wartość sprzedanych dzwonków ma tylko w wWielkiej Brytanii osiągnąć 70 mln funtów. Będzie to prawie dwukrotny wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dla porównania warto dodać, że wartość sprzedaży z singli muzycznych wyniosła w Wielkiej Brytanii 97 mln funtów, ale ich sprzedaż spadła aż o 37%. Ten trend ma się utrzymać.

Obecnie w Zjednoczonym Królestwie większość najbardziej popularnych hitów muzycznych dostępna jest w wersji na telefon komórkowy. Koszt takiego dzwonka wynosi od 1,5 funta do 2,5 funta. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzwonki w telefonach komórkowych są bardzo często zmieniane przez młodych ludzi. Dlatego też ich sprzedaż wciąż rośnie.