Muzyka w terenie

Czy nie byłoby przyjemnie podłączyć czasami głośniczki do przenośnego odtwarzacza MP3? Wtedy nawet w namiocie w środku lasu można urządzić małe przyjęcie.

Czy nie byłoby przyjemnie podłączyć czasami głośniczki do przenośnego odtwarzacza MP3? Wtedy nawet w namiocie w środku lasu można urządzić małe przyjęcie.

Także użytkownicy notebooków na pewno nie wzgardzą przenośnymi głośnikami, gdyż jakość dźwięku z wbudowanych "piszczałek" jest często poniżej krytyki. Właśnie na takiej okazje idealnie nadają się najnowsze głośniki firmy Creative - model TravelSound. Jak nazwa wskazuje, zostały przystosowane do używania w podróży.

Przede wszystkim oba zmieściły się we wspólnej obudowie, co oszczędza problemu z ich oddzielnym pakowaniem. Ponadto wbudowany wzmacniacz nie potrzebuje zewnętrznego zasilania - cztery baterie AAA starczą na ok. 35 godzin słuchania. Oczywiście zasilanie sieciowe także jest możliwe. Rozmiary głośników to 155x50x64 mm. Kopułki głośników są z tytanu. Moc wynosi 2 W na każdy kanał, czyli w sumie 4 W.

Charakterystyka częstotliwościowa oczywiście niewiele ma wspólnego ze sprzętem audiofilskim - nawet oficjalne specyfikacje mówią, że pasmo przenoszenia wynosi od 150 Hz do 20 kHz. Najniższe tony zostaną więc zdecydowanie obcięte, ale trudno oczekiwać innego rezultatu od głośników tych rozmiarów. Odstęp sygnału od szumów wynosi 75 dB, co odpowiada mniej więcej parametrom kasety magnetofonowej lub taniej karty dźwiękowej. Zastosowano technikę, która ma poszerzać pole stereo (w naturalny sposób ograniczone ze względu na bardzo bliskie umiejscowienie głośników).