Muzyka wszędzie, dzięki Muvo NX

W ostatnich dniach wielbiciele muzyki mogą czuć się dopieszczeni przez firmę Creative. Kolejne urządzenie, które pojawiło się w jej ofercie to Muvo Nx, nowa wersja cyfrowego odtwarzacza audio. Zastosowano w nim kilka unikalnych rozwiązań.

Muzyka wszędzie, dzięki Muvo NX

W celu zapełnienia urządzenia plikami muzycznymi, wystarczy odłączyć od niego specjalny moduł o pojemności 128 MB, który po podłączeniu do komputera poprzez port USB będzie tam widziany jako dodatkowy dysk. Pozwala to na błyskawiczne umieszczenie w nim ok. 60 utworów w formacie WMA lub 30 utworów w formacie MP3. Możemy również zapełnić go innymi plikami cyfrowymi: zdjęciami lub dokumentami.

Nowością w urządzeniu jest podświetlany, ciekłokrystaliczny wyświetlacz z możliwością dostosowania go do potrzeb osób lewo- lub prawo-ręcznych, które podczas aktywnego wypoczynku noszą odtwarzacz przypięty na pasku. Tu także przydaje się pokrętło sterujące. Wyświetlacz prezentuje dość wyczerpującą liczbę informacji dotyczących odtwarzania, korekcji brzmienia, oraz informacji o plikach.

Muvo Nx, jest pierwszym z serii odtwarzaczy MP3 firmy Creative, wyposażonym w złącze M-Port. Dzięki niemu, możemy podłączyć zgodne z tym standardem zewnętrzne głośniki, które nie wymagają żadnych przewodów. Sygnał audio jest do nich przesyłany strumieniowo.

Bateria alkaliczna AAA zasilająca odtwarzacz zapewnia do 11 godzin pracy. Dodatkowo dołączono oprogramowanie MediaSource, które służy m.in. do konwersji pomiędzy formatami MP3 oraz WMA.

Odtwarzacz MuVo NX dostępny jest w cenie 160 USD netto.

Więcej informacji:

http://www.pl.europe.creative.com