Muzyka z Sony MiniDisc

Sony wprowadziła na rynek przenośny MiniDisc, kompatybilny ze specyfikacją pozwalającą użytkownikom nagrywać utwory na dysk twardy z płyt CD lub internetowych witryn WWW, a następnie transferować je do przenośnego urządzenia MD.

Sony zaprezentowała serię nowych modeli urządzeń typu MiniDisc, wyposażonych w interfejs USB: przenośny MD MZ-N1 (w cenie około 380 USD) oraz stacjonarne urządzenia MD-LAM-1, LAM-Z1 i CMT-C7NT w cenach odpowiednio: 380, 510 i 640 USD. Wkrótce do sprzedaży trafić ma także komputerowy zestaw VAIO-MX, który będzie miał wbudowany deck MD. Do nowych urządzeń będzie dołączane oprogramowanie OpenMG Jukebox 2.2, które służy do zarządzania bazą utworów oraz umożliwia transmisję danych między komputerem a napędem MiniDisc. System kodowania to znany ATRAC i ATRAC3 wykorzystywany w urządzeniach stacjonarnych.

Przenośny MZ-N1 waży około 90 g i jeste wyposażony w wyświetlacz LCD, pozwalający na wyświetlanie 3 linii tekstu. Niklowo-hydrogenowe akumulatory umożliwiają pracę przez 100 godzin w trybie odtwarzania i 50 godzin w trybie zapisu. Zestaw gniazd zawiera: 1 złącze analogowe i cyfrowe (optyczne) oraz 1 wyjście analogowe. Wymiary zewnętrzne MZ-N1 to 79 x 72 x 17 mm.

http://www.sony.com


Zobacz również