Muzyka z automatu

Firma Inspired Broadcast Networks przygotowuje się do zainstalowania w Wielkiej Brytanii blisko 8 tys. 'muzycznych kiosków' - czyli automatów, w których będzie można kupić piosenki i od razu skopiować je do pamięci odtwarzacza audio lub na kartę flash.

Automaty umieszczane będą w najróżniejszych miejscach publicznych - m.in. pubach i klubach. Na początku - już w najbliższą środę - część urządzeń zostanie uruchomiona w ramach testów. Wiadomo już, że automaty wyposażone będą w złącza USB i FireWire, a także w czytniki kart pamięci flash. Nie poinformowano za to, w jakim formacie będzie udostępniana muzyka i czy pliki będą w jakikolwiek sposób zabezpieczone przed nieautoryzowanym kopiowaniem. Nie podano też na razie ceny pojedynczego pliku.

Inspired Broadcast Networks nawiązała już współpracę z firmami Entertainment UK, Woolworths Group oraz EMI Music - zajmą sie one dostarczeniem muzyki. Przedstawiciele IBN zapowiadają, że 'muzyczne kioski' będą bardzo proste w obsłudze - tak, by nawet osoby niezbyt biegłe w obsłudze komputera nie miały problemów z kupowaniem muzyki.