Muzyka z gier i inspirowana grami - Warhammer, Wiedźmin i stare konsole


Powerglove

Amerykański zespół, który swoją nazwę zaczerpnął od rękawicy-kontrolera do konsoli NES. Grupa osiągnęła tak dużą popularność, że w 2010 r. wzięła udział w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, na której występowała przed "poważnymi" zespołami ze sceny heavy/power metal - Hammerfall i Sonata Arctica.

Zespołowi udało się również podpisać kontrakt nagraniowy z niezależną wytwórnią fonograficzną E1 Music Grupa ma na koncie dwie płyty i przygotowuje materiał na kolejny krążek. My tymczasem zapraszamy do posłuchania utworu z debiutanckiego albumu, tytułowego "Metal Kombat for the Mortal Man" - z pewnością rozpoznacie gry, z których motywy wykorzystali muzycy Powerglove.

Year 200X

Kolejna grupa z USA. Naszą uwagę zwróciła brawurowa interpretacja ścieżki dźwiękowej ze słynnej platformówki Contra autorstwa Year 200X. Jest to jeden z trzynastu utworów, jakie pojawiły się na premierowym CD Amerykanów, zatytułowanym "We Are Error".

Jakość kopii nagrania zamieszczonej w YouTube pozostawia sporo do życzenia, polecamy zatem odwiedzenie profilu grupy w serwisie MySpace. Można tam posłuchać również i innych coverów w wykonaniu Year 200X.

Game Over

Szwedzka grupa, której członkowie określają rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki jako... Nintendo Metal. Nie bez przyczyny - Game Over tworzy covery ścieżek dźwiękowych z gier wydanych właśnie na konsolę Nintendo. W dyskografii grupy znajdziemy więc przeróbki muzyki do gry Mega Man (jeden z najczęściej eksploatowanych w ten sposób tytułów), Zelda, Castlevania, itp.

Co ciekawe, muzycy do swoich coverów dopisują teksty, nawiązujące do fabuły danej gry. To odróżnia Game Over np. od Powerglove (którzy celowo zrezygnowali z zatrudnienia wokalisty).