Muzyka z gier i inspirowana grami - Warhammer, Wiedźmin i stare konsole

Czy pasja do gier komputerowych może przeobrazić się w formę sztuki? Bez wątpienia! Posłuchaj oryginalnych nagrań ludzi zainspirowanych kultowymi grami i znanych motywów muzycznych z gier w zupełnie nowych aranżacjach.


Artyści wykonujący muzykę z gier komputerowych lub muzykę nimi inspirowaną nie stanowią jednolitej grupy. Znajdziemy tu mnóstwo odłamów, wykonawców i zespołów, różnorodność brzmień i sposobów ekspresji.

Przeszukując nieprzebrane zasoby Sieci WWW natrafimy więc na grupy, których członków gry komputerowe zainspirowały do komponowania utworów oryginalnych, w warstwie muzycznej nie związanych ze ścieżką dźwiękową danej gry. Osobna kategoria to wykonawcy grający covery, czyli dobrze znane motywy z gier w nowych aranżacjach.

Zobacz również:

  • Wiedźmin, sezon 3 - kiedy premiera, obsada, fabuła. Wszystko, co wiemy o serialu od Netflix

To nie koniec segmentacji - obie wymienione gałęzie dzielą się na podgrupy wykonawców korzystających z "żywych" instrumentów - i grających koncerty! - oraz muzyków-solistów, tworzących w domowym zaciszu i swoje dokonania publikujących jedynie w Internecie.

Level 80 Elite Tauren Chieftain

...albo raczej TAFKAL80ETC (czyli The Artists Formerly known as Level 80 Elite Tauren Chieftain - nazwa zespołu ewoluuje wskutek ciągłego zwiększania limitu poziomów w World of Warcraft wraz z wydawaniem kolejnych dodatków do tego MMORPG). Jak wskazuje serwis WoW Wiki jest to grupa złożona z pracowników Blizzarda, powstała w 2003 r.

Zespół może pochwalić się kilkoma zarejestrowanymi utworami oraz występami na żywo (na kolejnych edycjach imprezy Blizzcon). Największy przebój grupy, "I am Murloc" (który prezentujemy poniżej) jest dostępny jako bonusowy utwór do pobrania dla posiadaczy gry Guitar Hero III: Legends of Rock w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

HMKids

Jest to rosyjski projekt, można powiedzieć wyspecjalizowany w tematyce gry Warhammer 40.000. W serwisie YouTube można znaleźć kilkadziesiąt utworów w różnej jakości i - powiedzmy sobie szczerze - różnej wartości artystycznej. Utwór prezentowany poniżej w opinii autora wyróżnia się spośród innych, opublikowanych przez HMKids, chociaż zapewne spodoba się głównie miłośnikom mocniejszych brzmień.

Warto dodać, że wszystkie utwory są dostępne do pobrania ze strony zespołu.