My Lockbox - tak ukrywamy foldery

Ochrona prywatności to rzecz, o którą warto zadbać. Do ochrony wybranego folderu w domu czy też pracy może posłużyć wiele aplikacji, a My Lockbox wyróżnia dziecinnie prosta obsługa.

Ten program sprawia, że wybrany przez użytkownika folder staje się "niewidzialny". Po wyborze znika on z eksploratora Windows, nie będzie również widoczny w menadżerach plików oraz np. podczas wyboru miejsca zapisywania plików czy otwierania ich. My Lockbox służy ukryciu jednego tylko folderu, co może wydawać się mało atrakcyjne, jednak należy wziąć pod uwagę, że w tym folderze może znaleźć się dowolna liczba innych, tak więc za pomocą aplikacji da się ochronić gigabajty danych przez niepożądanym wzrokiem.

My Lockbox - tak ukrywamy foldery

Gdy użytkownik chce mieć dostęp do ukrytego folderu, klika na ikonkę programu. Wówczas ukazuje się ekran, na którym należy wpisać hasło do ukrytej lokacji i gotowe. Zaawansowane opcje My Lockbox pozwalają na dodatkowe akcje, np. automatyczne ukrywanie folderu po upływie określonego czasu czy dźwiękowy sygnał przy otwarciu aplikacji. Najnowszą wersję programu można pobrać z naszej strony - TUTAJ.

Zobacz również:

  • Facebook na wojnie z Talibami