My[Photo]Space: daj się zobaczyć na festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie

MySpace Polska rozpoczęło już przyjmowanie zgłoszeń do międzynarodowego konkursu fotograficznego My[Photo]Space. Główną nagrodą będzie możliwość zaprezentowania swoich prac podczas festiwalu "Miesiąc Fotografii" w Krakowie.

My[Photo]Space to projekt realizowany w ramach festiwalu "Miesiąc Fotografii" w Krakowie (6-31 maja 2009 r.). Konkurs skierowany jest do utalentowanych i nietuzinkowych twórców ze wszystkich państw Europy, w tym m.in. Wielkiej Brytanii, Niemiec, Turcji, Rosji czy wreszcie Polski.

Do konkursu można zgłaszać: kompletne projekty fotograficzne, w tym zdjęcia, instalacje oraz prezentacje multimedialne cykli, reportaży i zestawów tematycznych. Organizatorzy przyjmują zarówno projekty już wyprodukowane (np. wydrukowane) jak i te utrwalone jedynie w formie pliku cyfrowego. Wystarczy do 15 marca br. zarejestrować się na MySpace Polska i otagować, czyli wskazać od 4 do 6 zdjęć na swoim koncie.

Spośród wszystkich nadesłanych prac przedstawiciele MySpace Polska i Fundacji Sztuk Wizualnych wybiorą nie więcej niż dwieście projektów. Wszystkie wyłonione prace zostaną zaprezentowane w Programie OFF podczas festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie" w okresie od 6 do 31 maja 2009 r. Druk wystaw zapewni Hewlett-Packard.

Nagrodą dla laureatów będzie wystawa w Programie OFF, czyli części skierowanej do młodych, także początkujących twórców oraz udział w warsztatach organizowanych w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Wystawy laureatów wezmą udział w głosowaniu publiczności na stronie internetowej serwisu MySpace Polska oraz za pomocą kart do głosowania zbieranych przez organizatorów podczas trwania imprezy. Zwycięzcą Konkursu My[Photo]Space będzie autor projektu, który otrzyma największą ilość głosów w głosowaniu publiczności. Nagroda główna to produkcja profesjonalnej wystawy i udział w Festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2010.

Więcej o wydarzeniu na stronie konkursowej.