My Warsaw - poznaj Warszawę Janusza Korczaka: aplikacja na smartfony

W warszawskim Domu Spotkań z Historią odbyła się prezentacja aplikacji My Warsaw - Warszawa jest moja na smartfony z systemami Android i iOS . Aplikacja łączy w sobie funkcje spacerownika po Warszawie czasów Janusza Korczaka, quizu historycznego oraz kompendium wiedzy - zdjęć, cytatów i nagrań audio. Największą atrakcją My Warsaw jest zastosowanie technologii Augmented Reality czyli Rozszerzonej Rzeczywistości.

Dzięki Augmented Reality użytkownik aplikacji zobaczy nakładające się na siebie obrazy - teraźniejszy, widziany przez kamerę w telefonie oraz historyczny, aktualny dla jej bohatera czyli Janusza Korczaka. Przykładowo gdy użytkownik włączy aplikację znajdując się na ulicy Chłodnej, na ekranie smartfona zobaczy zarówno dzisiejszą ulicę jak i nałożony na to historyczny obraz nieistniejącej już kładki łączącej małe i duże getto (poniżej na zdjęciu).

My Warsaw - poznaj Warszawę Janusza Korczaka: aplikacja na smartfony

Chłodna

Aplikacja zawiera dwie trasy spacerowe śladami Janusza Korczaka, z 49 opisanymi szczegółowo przystankami. Podczas spaceru funkcja geolokalizacji wskaże nam najbliżej znajdujące się punkty, a wymagający i zainteresowany użytkownik może dodatkowo spróbować odpowiedzieć na pytania quziu i odblokować dostęp do początkowo niedostępnych punktów trasy. Korzystający z aplikacji może łączyć się z Facebookiem, Twitterem oraz Foursquarem.

Zobacz również:

Aplikację przygotowaną przez DSH i Muzeum Historii Żydów Polskich można pobrać od 1 czerwca bezpłatnie ze sklepu Google Play i App Store. Warto wspomnieć, że po zainstalowaniu, użytkownik nie musi łączyć się z Internetem aby w pełni korzystać ze wszystkich możliwości My Warsaw.