MyLanViewer 4.3.2 - Sprytny monitor sieci

Im większa sieć, tym trudniej zapanować na jej zasobami. Monitor MyLanViewer ułatwia kontrolę podłączonych do LANu komputerów, weryfikację udostępnianych przez nie plików i przesyłanych danych. To narzędzie niezbędne każdemu administratorowi.

Do pobrania:

MyLanViewer

MyLanViewer to monitor sieci. Program skanuje komputery korzystające z LANu, może posłużyć, jako komunikator i narzędzie do zdalnego zarządzania. Sprawdza, jakie urządzenia zostały podłączone i generuje listy zawierające szczegółowe informacje konfiguracyjne.

MyLanViewer 4.3.2 - Sprytny monitor sieci

MyLanViewer 4.3.2

MyLanViewer również wyświetla dane o przypisanych nazwach, adresach IP, fizycznych adresach MAC kart sieciowych czy udostępnianych przez pecety zasobach. Informuje użytkownika o działających serwerach WWW i dostępnych plikach, a nawet o producentach znalezionych urządzeń. Wszystko w formie przejrzystych, łatwych do sortowania i przeszukiwania raportów.

Narzędzia oferowane przez MyLanViewer pozwalają weryfikować stan sieci w czasie rzeczywistym i alarmują użytkownika na przykład wtedy, gdy uruchomiony zostanie jeden z komputerów bądź, gdy jakiś przestanie działać. Sprawdzanie odbywa się na podstawie przypisanego adresu IP.

Za pomocą MyLanViewer można uzyskać dostęp do udostępnianych w sieci zasobów (pod warunkiem oczywiście, że korzystająca z niego osoba ma odpowiednie uprawnienia), kontrolować sesje użytkowników, przerywać je i blokować dostęp. Zasoby (pliki i foldery) można przeszukiwać, dodawać do ulubionych.

MyLanViewer zapisuje ponadto historię wyszukiwania i skanowania. Aby łatwiej było analizować zasoby sieciowe do każdego urządzenia można przypisać przyjazną nazwę. Weryfikuje nazwy komputerów na podstawie adresów oraz udostępnia usługę Whois.

Wersja testowa MyLanViewer działa 14 dni. Program nie ma polskiej wersji językowej.