MyMusicCloud - serwis muzyczny jakiego jeszcze nie było!

Nowy serwis pozwala użytkownikom na przechowywanie ich muzyki w chmurze obliczeniowej i odtwarzanie jej na praktycznie każdym urządzeniu. MyMusicCloud oferuje także internetowy sklep z muzyka, w którym już obecnie znajduje się 11 mln utworów. Najważniejsze jest jednak to, że wszystkie elementy serwisu dostępne są na całym świecie i dla użytkowników różnych urządzeń i systemów operacyjnych.

MyMusicCloud zapewnia 2 GB darmowego miejsca do przechowywania muzyki oraz 5 kolejnych GB za 10 dol. rocznej opłaty. Dodatkowe miejsce można zdobyć także bezpłatnie po zakupie 10 piosenek w serwisie lub po kliknięciu przycisku Lubię to! na facebookowej stronie serwisu. Sklep serwisu ma w ofercie 11 mln piosenek, a najtańsze z nich kosztują 19 centów.

Nowy serwis muzyczny jest dostępny na całym świecie, a korzystać można z niego przy pomocy komputera, smartfona, odtwarzacza muzycznego z dostępem do sieci, tabletu, telewizora podłączonego do internetu itd.. Twórcą MyMusicCloud jest firma TriPlay, która chciała, by serwis był dostępny wszędzie i dla wszystkich. Użytkownicy Apple będą jednak musieli trochę poczekać na aplikację dla swoich urządzeń.

Muzyki można słuchać zarówno z sieci, jak i po jej pobraniu na dysk, bez dostępu do internetu. Nasze pliki są dostępne w chmurze, ale pobrać możemy je na każde urządzenie, na którym się zalogujemy. Serwis oferuje także integrację z Facebookiem i umożliwia prezentowanie znajomym próbek utworów muzycznych. Ma także dawać dostęp do tekstów piosenek oraz możliwość tworzenia dzwonków dla telefonu.

Niektórzy wróżą MyMusicCloud porażkę z uwagi na obecności na rynku serwisów takich jak Amazon Cloud Player, Apple iCloud, Google Music i innych. Nie są one jednak dostępne globalnie, nie działają na różnych platformach lub są na wczesnym etapie rozwoju. Nowy serwis ma być dostępny wszędzie, dla każdego i już dziś - to może przyczynić się do jego sukcesu. Zobaczymy, jak będzie w praktyce.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: