MySims na Wii i Nintendo DS

Electronic Arts informuje o pracach nad grą MySims. Tytuł utrzymany w klimatach The Sims tworzony jest z myślą o konsolach Wii oraz Nintendo DS. Na rynek zawita jesienią bieżącego roku.

MySims na Wii i Nintendo DS
Zabawa rozpoczyna się od tworzenia przypominających zabawki Simów. Autorzy postarali się aby gracz mógł tworzyć simy według własnego upodobania - w grze znajduje się cała masa elementów ubioru, fryzur czy akcesoriów. Cześć z nich odblokowuje się w czasie zabawy.

MySims przeniesie użytkowników do malowniczego, ale trochę zaniedbanego, miasteczka. Posługując się rozmaitymi narzędziami, gracze zrobią wszystko by przywrócić mieścinie jej świetność. Będą tworzyć nowe miejsca zamieszkania, firmy, a nawet projektować meble i sprzęty gospodarstwa domowego!

W miarę rozwoju sytuacji, użytkownik poznaje nowych mieszkańców miasteczka. Ci zlecają mu różne zadania, jak na przykład budowa pieca dla lokalnej pizzerii czy wykończenie dachu hotelu. Dobrze wykonane zadanie oznacza nagrodę - nowe elementy dekoracyjne, wzory etc.

Ciekawostką jest, że gracz musi dbać o stylistykę i wygląd budynków. Ma to bezpośredni wpływ na samopoczucie i zachowanie mieszkańców oraz turystów.