MySpace odnowiony w wersji mobilnej

Serwis MySpace, po gruntownym remoncie strony głównej, odnawia też wersję mobilną. Wśród nowości są m.in. pełne możliwości komunikacji i przesyłanie zdjęć oraz filmów z telefonu. Ciekawe, co dalej z serwisem, który ponoć niedługo zostanie sprzedany.

Mobilny MySpace jest dostępny na urządzenia wyposażonych w systemy Android, iOS, Palm, Blackberry i na wybranych telefonach Nokii. Strona dostępna jest pod adresem m.myspace.com, gdzie znaleźc można:

- Newsy muzyczne i plotkarskie z całego świata

- Filmy z katalogu FOX, National Geographic, TMZ i setki klipów muzycznych

- Wszystkie możliwości komunikacyjne, jakie daje pełna wersja Myspace, wraz z komentarzami, wiadomościami, aktualizacją statusu i powiadomieniami

- Możliwość przesyłania zdjęć i filmów, które znajdują się w telefonie

Już niedługo, do pobrania będzie też mobilny Myspace na iPhone'a, wzbogacona m.in. o więcej newsów muzycznych na temat wykonawców z biblioteki iTunes użytkownika.

MySpace na komórkę to połączeniu dwóch typów stron - portalu rozrywkowego i sieci społecznościowej. Można tu słuchać muzyki, szukać nowych wykonawców i utrzymywać kontakty ze znajomymi. MySpace podaje, że jest jedynym serwisem, który informuje o wszystkim w temacie ulubionych artystów młodej generacji.

Czy odświeżony MySpace znów powalczy o odzyskanie popularności? A może to tylko akcja marketingowa przed wystawieniem serwisu na sprzedaż? Wczoraj pisaliśmy, że News Corp chętnie pozbyłoby się akcji MySpace.