Mysz Logitech, która myśli

Bezprzewodowa mysz laserowa Logitech MX610 utrzymuje dwukierunkową łączność z komputerem PC: powiadamia o nadejściu e-maila i wiadomości z komunikatorów internetowych. Włącza się i wyłącza wraz z komputerem.

"Inteligentna" mysz Logitech MX610

"Inteligentna" mysz Logitech MX610

Mysz Logitech MX610 Laser Cordless realizuje te funkcje dzięki łączności bezprzewodowej 2,4 GHz oraz zaawansowanemu mikroprocesorowi. Standardowe myszy bezprzewodowe mogą przesyłać informacje tylko w jednym kierunku, do komputera. Ponieważ najnowsza mysz firmy Logitech utrzymuje dwukierunkową łączność z komputerem, może zaoferować nowe funkcje. Potrafi informować o wyczerpywaniu się baterii oraz powiadamiać użytkownika o nadejściu poczty e-mail albo wiadomości z komunikatora internetowego. Mysz wykrywa, czy komputer jest włączony, i oszczędza energię, wyłączając się automatycznie, kiedy komputer nie działa. Potrafi też wykryć interferencję i zmienić kanały w celu nawiązania jak najlepszego połączenia.

Mysz MX610 wykrywa nowe wiadomości e-mail w skrzynce odbiorczej programu Outlook i zapala wskaźnik na przycisku e-mail. Kliknięcie podświetlonego przycisku powoduje otwarcie skrzynki odbiorczej i wyświetlenie wiadomości. W podobny sposób komputer wysyła, a mysz odbiera powiadomienia o nowych komunikatach w programach MS Messenger, MSN Messenger oraz Yahoo! Instant Messenger. Jest to sygnalizowane pomarańczowym podświetleniem przycisku, które można łatwo zauważyć z drugiego końca pokoju. Dzięki oprogramowaniu Logitech SetPoint można skonfigurować mysz tak, aby powiadamiała tylko o wiadomościach e-mail lub komunikatach IM od określonych osób. A jeśli ktoś musi wstać od komputera i wyjść do innego pokoju, mysz może dostarczać powiadomienia w promieniu 10 metrów.

Żywotność baterii w myszy Logitech MX610 Laser Cordless Mouse wynosi trzy miesiące, co jest dobrym wynikiem. Tak długi czas pracy baterii wynika z monitorowania stanu komputera, do którego podłączona jest mysz. Odbierając i wysyłając sygnały bezprzewodowe, mysz może ustalić, kiedy komputer przechodzi w stan wstrzymania albo jest wyłączany, i wyłączyć się wraz z nim. Kiedy zaś poziom naładowania baterii spadnie poniżej 10 procent, na myszy zapala się odpowiedni wskaźnik.

Mysz Logitech MX610 Laser Cordless zawiera mikroodbiornik USB, który natychmiast nawiązuje łączność z myszą po podłączeniu go do stacjonarnego lub przenośnego komputera PC. Podczas wymiany informacji z odbiornikiem mysz może wykryć zakłócenia łączności lub interferencję. W takim przypadku mysz zaczyna zmieniać kanały bezprzewodowe, dopóki nie znajdzie takiego, który jest wolny od zakłóceń. Mikroodbiornik zajmuje niewiele miejsca w porównaniu z większymi odbiornikami przewodowymi.

Mysz jest przeznaczona dla osób praworęcznych. Wyposażono ją w 10 przycisków, w tym przyciski do zwiększania i zmniejszania głośności oraz chwilowego wyłączania dźwięku. Zauważalny jest brak przycisku zerowania, ponieważ po podłączeniu odbiornika mysz pozostaje z nim połączona na stałe. Mysz zawiera kółko Tilt Wheel Plus Zoom, które pozwala łatwo przewijać ekran w lewo, w prawo, w górę i w dół, a także powiększać i zmniejszać obrazy, strony WWW i otwarte dokumenty.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 229 zł.


Zobacz również