Mysz SideWinder X8 wkrótce trafi na polski rynek

Niebawem na polski rynek trafi nowa mysz firmy Microsoft przeznaczona dla graczy. Produkt o nazwie SideWinder X8 to pierwsza bezprzewodowa konstrukcja z serii SideWinder kierowana do tej grupy użytkowników.

Microsoft poinformował, że 10 marca na półki polskich sklepów trafi nowa mysz o nazwie SideWinder X8. Warto podkreślić, że jest to pierwsza bezprzewodowa konstrukcja z serii SideWinder, w ramach której oferowane są produkty przeznaczone dla graczy. Precyzję sterowania i poczucie pełnej kontroli ma zapewnić technologia śledzenia ruchów BlueTrack, funkcjonująca w oparciu o niebieską diodę LED i zaawansowany sensor optyczny. Umożliwia przetwarzanie obrazu z szybkością 13 tysięcy klatek na sekundę. Pozwala uzyskać przyspieszenie 75 g i prędkość na poziomie 120 dpi. Gracza mogą ponadto regulować poziom czułości w zakresie od 250 do 4000 dpi.

Mysz SideWinder X8 wkrótce trafi na polski rynek

SideWinder X8 to bezprzewodowa mysz kierowana do graczy

Istotny wpływ na komfort użytkowania mają rozwiązania wykorzystane do bezprzewodowego przesyłania danych bez opóźnień, w oparciu o komunikację radiową 2,4 GHz. Godna odnotowania jest też możliwość stosowania wymiennych stopek, dzięki którym użytkownicy wybierają odpowiadające im parametry w zakresie poślizgu. Pozostałe stopki przechowywane są w dołączonym do myszy odbiorniku sygnałów radiowych.

Mysz SideWinder X8 wkrótce trafi na polski rynek

Wewnątrz odbiornika sygnałów radiowych przechowywane są wymienne stopki

Rolę źródła zasilania pełni akumulator, który po naładowaniu umożliwia ciągłą pracę przez około 30 godzin. W przypadku, gdy zostanie rozładowany gracze mogą skorzystać z przewodu nawijanego na bezprzewodowy odbiornik i podczas ładowania myszy kontynuować zabawę w trybie przewodowym (funkcja charge-and-play).

Cena nowej myszy zostanie ujawniona w momencie wprowadzenia jej na rynek.

Zobacz też: Ranking produktów PC World.pl - myszy komputerowe.