Mysz prawdę ci powie

Amerykańska firma Predictive Networks przeprowadziła badania, z których wynika, że kobiety i mężczyźni posługują się myszą i klawiaturą na różne sposoby.

Amerykańska firma Predictive Networks przeprowadziła badania, z których wynika, że kobiety i mężczyźni posługują się myszą i klawiaturą na różne sposoby. Mężczyźni znacznie częściej niż przedstawicielki płci pięknej wykorzystują klawisz tab. Częściej także używają rolki w myszach komputerowych wyposażonych w to udogodnienie. Poza tym kobiety klikają myszą dużo rzadziej niż mężczyźni. Dzieci natomiast mają tendencję do wykonywania dużo obszerniejszych ruchów myszą niż dorośli.

Predictive Networks planuje poszerzenie badań i stworzenie oprogramowania, które będzie potrafiło rozpoznać, czy komputera używa aktualnie kobieta, mężczyzna, czy dziecko. Program taki znalazłby zastosowanie w zaawansowanych aplikacjach przeznaczonych dla internetowych firm reklamowych. Pozwalałby on na lepsze dostosowanie wyświetlanych reklam do użytkownika w przypadku, gdy z jednego komputera korzysta więcej niż jedna osoba, np. cała rodzina.

Zobacz również:

  • Mundial 2022 - wyniki na żywo i tabele grup - Mistrzostwa Świata w Katarze

W dalszej przyszłości Predictive Networks planuje także zastosowanie swojej technologii w rozpoznawaniu osoby oglądającej telewizję na podstawie sposobu, w jaki używa ona pilota.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: