Mysz w nowym wymiarze

Obecna generacja myszy, które pracują w dwóch wymiarach, a do poruszania się w przestrzeni trójwymiarowej wymagają korzystania z przycisków i skrótów klawiaturowych, może niebawem zostać zastąpiona przez Quattro: mysz 3D z prawdziwego zdarzenia.

Mysz komputerowa o imieniu Quattro wygląda jak normalna mysz, ale można ją obracać i wyginać jakby znajdowała się w trójwymiarowej przestrzeni. Urządzenie wykorzystuje tzw. efekt Halla, odkryty ponad 130 lat temu przez Edwina Halla, który pozwala na stworzenie ekstremalnie czułego urządzenia pomiarowo-detekcyjnego przy użyciu prądu elektrycznego i pola magnetycznego.

Quattro istnieje póki co jedynie jako prototyp, ale jej twórca - firma Hall Effect Technologies poszukuje do współpracy producentów sprzętu i oprogramowania, aby wspólnie zintegrować swoją trójwymiarową mysz z systemami do modelowania 3D oraz CAD. Firma Hall Effect Technologies nie posiada jeszcze swojej witryny internetowej, a skontaktować się z nią można dzwoniąc pod numer 0161 877 7488.

www.digitmag.co.uk


Zobacz również