Myszka do aplikacji audio-wideo

Logitech nie przestaje zaskakiwać. Po innowacyjnej myszy z laserowym sensorem, firma zaprezentowała bezprzewodowego, optycznego "gryzonia" MediaPlay Cordless Mouse, który przystosowany jest do sterowania aplikacjami multimedialnymi.

Myszka do aplikacji audio-wideo

Mysz komputerowa Logitech MediaPlay Cordless Mouse

Logitech MediaPlay Cordless Mouse służy zarówno jako pełnowartościowa mysz komputerowa oraz jako zdalny pilot do obsługi multimedialnej komputera PC. Dzięki zasięgowi zwiększonemu do ponad 3 metrów mysz może zastąpić pilota zdalnego sterowania.

Mysz Logitech MediaPlay Cordless Mouse jest ciekawa zarówno pod względem funkcjonalności, jak i formy. Odpowiednio zaprojektowana, pozwala na wygodną obsługę jako mysz komputerowa - dłoń na korpusie, lub jako zdalny pilot - korpus w dłoni. Gdy jest używana jako pilot, rolka przewijania służy jako centrum nawigacji. Używając kciuka można poruszać się w menu i wybierać np.: fotografie, pliki muzyczne i pliki wideo.

Urządzenie zawiera 10 zintegrowanych, podświetlanych przycisków - Play, Pause, Forward, Back oraz Volume - umożliwiających łatwy dostęp i intuicyjną obsługę popularnych programów multimedialnych, takich jak: Musicmatch, Windows Media Player, RealPlayer i innych. Podświetlane przyciski świecą po wciśnięciu i umożliwiają łatwą orientację w ciemności.

Myszka do aplikacji audio-wideo

Mysz komputerowa Logitech MediaPlay Cordless Mouse

Mysz będzie oferowana w dwóch różnych kombinacjach kolorystycznych: srebrny, czarny i zimny niebieski lub jaskrawo czerwony i lśniąca czerń.

Mysz Logitech MediaPlay Cordless Mouse charakteryzuje się również odpowiednio zlokalizowanym przyciskiem Media, który uruchamia program Logitech MediaLife - interfejs zarządzający muzyką, zdjęciami, wideo w komputerze PC. Program Logitech MediaLife umożliwia pełny dostęp i kontrolę nad popularnym, internetowym serwisem radiowym Musicmatch. Przycisk ten usytuowany tuż poniżej rolki przewijania może uruchomić dowolną aplikację multimedialną.

Bogate wyposażenie myszy Logitech MediaPlay Cordless Mouse obejmuje dostępne pod kciukiem, uniwersalne przyciski w przód i wstecz, umożliwiające właściwą dla danej aplikacji nawigację między stronami, rolkę przewijania Tilt Wheel Plus Zoom oraz baterię o deklarowanej przez producenta trwałości 6 miesięcy. Rolka przewijania Tilt Wheel Plus Zoom pozwala na proste i skuteczne przewijanie w trzech kierunkach - góra-dół, powiększ-zmniejsz i lewo-prawo.

Myszkę wyposażono także w przycisk on-off, co znaczne przedłuża pracę baterii. W zestawie z myszą Logitech MediaPlay Cordless Mouse znajduje się mini-odbiornik o wielkości kluczyka samochodowego podłączany do złącza USB. Ponieważ mysz i odbiornik są ze sobą skonfigurowane fabrycznie, nie jest konieczna żadna konfiguracja.

Logitech MediaPlay Cordless Mouse będzie dostępna w sklepach w październiku w cenie 231 zł.