Myth III: The Wolf Age

Oto kolejny, wielki powrót. Po sukcesie Myth I: The Fallen Lords, który nota bene jak na tamte czasy miał świetną grafikę, oraz Myth II: Soulblighter przyszedł czas na trzecią odsłonę tej wciągającej strategii - Myth III: The Wolf Age.

Oto kolejny, wielki powrót. Po sukcesie Myth I: The Fallen Lords, który nota bene jak na tamte czasy miał świetną grafikę, oraz Myth II: Soulblighter przyszedł czas na trzecią odsłonę tej wciągającej strategii - Myth III: The Wolf Age.

Głośno jest o tym, że firma, która wypuszczała Mytha (mowa o Bungie) zrezygnowała na rzecz innej, której nazwa wywołuje pobłażliwy uśmiech na twarzy. Niepotrzebnie jednak, bowiem Mumbo Jumbo o której mowa znana jest już z takich produkcji jak choćby Heavy Metal F.A.K.K. II.

Akcja nowego Mytha przeniesiona została w inne czasy, dzieje się bowiem 1000 lat wcześniej. Fabuła osnuta ma być wokół wojownika Connachta Wilka, który pogromił wojska Trow i Myrkridia. I tu pojawia się nasze zadanie, bowiem to właśnie nasze umiejętności wspierać mają Connachta w wypełnieniu jego życiowej misji.

Engine nowego Mytha ma być ulepszoną wersją części drugiej. Z zapowiedzi wynika, że gra będzie całkowicie trójwymiarowa i co najważniejsze, renederowana w OpenGl. Wysłuchawszy rad i narzekań graczy firma sprawiła, że w całym świecie Myth nie doświadczymy już pikselozy i nic nie będzie psuć nam doznań estetycznych. Jednocześnie według autorów nie będzie problemu z odpaleniem gry na słabszych akceleratorach.

Novum ma być wprowadzenie do rozgrywki elementów RPG takich jak choćby zbieranie punktów doświadczenia przez żołnierzy. O samych postaciach nie ma co wspominać. Jak zwykle przyjdzie nam przy pomocy walecznych karłów czy łuczników unicestwiać wskrzeszonych umarłych czy inne wrogie nam kreatury. Jedyną innowacją w tej dziedzinie będzie wprowadzenie do walki kilku nowych jednostek którymi gracz będzie mógł kierować.

Tryb multiplayer wniesie sporo nowości. Oprócz kilku starych rozgrywek, takich jak Capture the flag czy Last man on a Hill pojawią się nowe: Assault i Grinder. Ich zasady są jednak owiane mgiełką tajemnicy. Podobnie jak w przypadku poprzednich części gry istnieć będzie specjalny serwer dzięki któremu gracze będą mogli wymieniać się doświadczeniem, a także prowadzić miedzy sobą rozgrywkę.

Niedługo testowana będzie wersja beta gry, a pudełko z napisem: Myth III: The Wolf Age pojawi się na półkach sklepowych prawdopodobnie pod koniec tego roku.