Mythbuntu 8.04 alfa 3

Ukazała się wersja alfa 3 systemu Mythbuntu. Projekt szybko się rozbudowuje, aczkolwiek jest ograniczony stadium rozwojowym dystrybucji Ubuntu Hardy Heron.

Mythbuntu 8.04 alfa 3
Mythbuntu to modyfikacja systemu Xubuntu, w którym zawarto pełne oprogramowanie MythTV wraz z innymi narzędziami multimedialnymi pozwalającymi na odtwarzanie i przechwytywanie obrazu z odbiornika telewizyjnego i Internetu. Narzędzia MythTV to jedne z najlepszych w swojej klasie w świecie open source. Dysponując odpowiednią mocą obliczeniowa komputera możliwa jest nawet kompresja obrazu w czasie rzeczywistym z kilku źródeł jednocześnie.

Od czasu alfa 2 Mythbuntu 8.04 stracił kompatybilność z edycją 7.10. Wersja alfa 3 zawiera przede wszystkim poprawki i liczne usprawnienia aplikacji Ubiquity oraz Mythbuntu Control Center. Twórcom udało się również zintegrować instalator systemu Ubuntu z instalatorem stworzonym w projekcie Mythbuntu. Ponadto wprowadzono pewne zmiany, które umożliwiają współpracę MythTV z odtwarzaczem Totem.

Aby móc w pełni wykorzystać wszystkie funkcje systemu, komputer musi zostać wyposażony przynajmniej w:

- procesor Pentium 4 3.0 GHz

- 1 GB pamięci RAM

- stosunkowo szybki i pojemny dysk twardy

- kartę graficzną z chipsetem Nvidii, ATI lub z Intela z przynajmniej 128 MB pamięci wideo.

Należy pamiętać, iż minimalne wymagania są nieporównywalnie niższe. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.