Mythbuntu 8.04 - wydanie alfa 2 już dostępne

Mythbuntu to jedna z nielicznych i zarazem jedna z najlepszych dystrybucji zamieniających komputer w domowe centrum rozrywki. Obecnie trwają prace nad edycją 8.04, a już teraz oddana do testów została wersja alfa 2.

Mythbuntu 8.04 - wydanie alfa 2 już dostępne
Mythbuntu to modyfikacja systemu Xubuntu, w którym zawarto pełne oprogramowanie MythTV wraz z innymi narzędziami multimedialnymi pozwalającymi na odtwarzanie i przechwytywanie obrazu z odbiornika telewizyjnego i Internetu (w zależności od wydajności sprzętu możliwa jest kompresja obrazu w czasie rzeczywistym z kilku źródeł).

Mythbuntu korzysta z lekkiego środowiska graficznego Xfce, więc wymagania samego systemu są niezwykle małe. Niestety, zawarte w dystrybucji oprogramowanie multimedialne znacząco podnosi zapotrzebowanie na moc komputera.

Twórcy systemu twierdzą, że aby móc w pełni wykorzystać wszystkie funkcje systemu, komputer musi zostać wyposażony przynajmniej w:

- procesor Pentium 4 3.0 GHz

- 1 GB pamięci RAM

- stosunkowo szybki i pojemny dysk twardy

- kartę graficzną z chipsetem Nvidii, ATI lub z Intela z przynajmniej 128 MB pamięci wideo.

Edycja 8.04 bazuje na rodzinie systemów Ubuntu Hardy Heron. W wersji alfa 2 zarzucono kompatybilność z pakietami edycji 7.10. Najbardziej istotne zmiany dotyczą modułu Lirc umożliwiającego sterowanie systemem za pomocą podczerwieni. Ponadto w dystrybucji pojawiło się kilka nowych szat graficznych związanych z projektem dla środowiska Xfce.

Dodatkowe informacje: główna witryna projektu.