Mythos Europe: MMO hack & slash kończy beta testy

Darmowy MMO hack & slash Mythos Europe przygotowuje się do wyjścia z fazy beta. Jednym z ostatnich sprawdzianów będzie test obciążeniowy serwerów gry. Producent Frogster zaprasza tysiące graczy do testu.

Sama historia powstawania gry jest dość złożona. Początki gry Mythos to rok 2008, gdy Flagship Studio tworzyło ją jako test dla serwerów gry Hellgate London. Ten hack & slash w stylu Diablo nigdy jednak nie został ukończony w takiej postaci.

Członkowie zespołu odpowiedzialnego za niedokończoną grę MMO założyli następnie Runic Games i wydali grę single-player Torchlight. Zastosowano w niej wiele pomysłów i technologii, które zostały opracowane na potrzeby Mythos. Użyto też podobnej stylistyki.

Prawa do projektu Mythos zostały jednak przejęte w 2009 roku przez koreańskie HanbitSoft. Po wprowadzonych zmianach gra została wydana w Azji jako darmowe MMO. Obecnie niemiecka firma Frogster przeprowadza beta testy gry Mythos przeznaczonej na rynek Europejski.

Kto zapisze się do 26 grudnia jako betatester na oficjalnej stronie będzie mógł uczestniczyć w teście obciążeniowym 28 grudnia o 11:00. Producent przyznaje, że całkiem prawdopodobnym efektem testu może być zawieszenie serwera.

Kto chce, może spróbować. Gra nadal jest darmowym hack & slashem MMO i prezentuje się ciekawie, jednak nie pozostała bez zmian w stosunku do oryginalnej produkcji z 2008. Zdaje się, że nie wszystkie zmiany wyszły jej na dobre.