N-Gage 2 – pierwsze zdjęcia

Na forum serwisu HowardForums pojawiły się dwa pierwsze zdjęcia nowej wersji przenośnej konsoli N-Gage. Ponadto serwis The Inquirer sugeruje, że urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane już 14 kwietnia.

Opublikowane zdjęcia wykonane zostały przez anonimowego pracownika Nokii i prezentują urządzenie w dwóch rzutach - z przodu i z tyłu. Na razie nie udostępniono informacji na temat specyfikacji technicznej urządzenia – nie wiadomo więc, jakie komponenty znajdą się w jego wnętrzu.

Ze zdjęć dowiadujemy się jednak, że N-Gage 2 będzie miała nieco zmodyfikowany wygląd. Wiemy też, że w drugiej wersji urządzenia zostały poprawione dwa najbardziej uciążliwe mankamenty konsoli – sposób wymiany nośników z grami (w pierwszej wersji aby wymienić kartę z grą, należało wyjąć baterię) oraz dziwaczna pozycja, w której użytkownicy musieli trzymać telefon podczas rozmów telefonicznych. Specjaliści z branży sugerują, że ten ostatni problem zostanie rozwiązany przez zastosowanie słuchawek działających w technologii Bluetooth bądź przez inne, wygodniejsze dla użytkowników rozmieszczenie mikrofonu i głośnika.

Z fotografii wynika, że w nowej N-Gage może pojawić się aparat cyfrowy ( na zdjęciu prezentowane jest menu aparatu cyfrowego, choć jego samego nie widać). N-Gage 2 ma być też nieco mniejsza od swej poprzedniczki - według osoby, która zamieściła zdjęcia na forum, ma być "nieco większa od telefonu Nokia 3300". Więcej informacji wkrótce.

Zdjęcia:

http://www.howardforums.com/showthread.php?threadid=343845