N-Gage sprzedaje się dobrze?

W oficjalnym komunikacie dotyczącym ilości sprzedanych egzemplarzy konsoli N-Gage Nokia informuje, że na całym świecie sprzedano 400 tysięcy tych urządzeń.

W odpowiedzi na pojawiające się w prasie informacje dotyczące słabej sprzedaży konsoli N-Gage Nokia opublikowała informacje, w której stwierdza, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery, sprzedano na całym świecie 400 tysięcy egzemplarzy. Firma nie precyzuje jednak czy dane te dotyczą sprzedaży urządzeń końcowemu użytkownikowi czy liczby, która trafiła do dystrybutorów. Osiągniecie takiego wyniku przedstawiciele Nokii uważają za ogromny sukces. Analitycy są jednak przeciwnego zdania i uważają, że jak na światowy wolumen sprzedaży nie jest to zbyt imponująca liczba.

Wiadomo również, choć bez konkretnych danych, że najsłabiej wypadła sprzedaż urządzenia w USA, gdzie użytkownicy nie są przyzwyczajeni do karty SIM i jak na razie nie zapowiada się aby N-Gage była sprzedawana w wielu pakietach promocyjnych. Aktualnie konsola kosztuje 299,99 USD i jedyne oferty promocyjne w USA obejmują darmowe wiadomości tekstowe i rozgrywki w sieci oferowane przez T-Mobile (o wartości 50 USD) oraz warty 100 USD kupon oferowany przez EBgames. Aktualnie Nokia poszukuje więc rozwiązań, które pozwolą na obniżenie realnej ceny konsoli w USA.

W Europie i Azji ilość sprzedanych egzemplarzy jest znacznie większa, nie znamy jednak dokładnych liczb. Wygląda jednak na to, że N-Gage nie jest w stanie zagrozić głównemu swemu konkurentowi na rynku konsol przenośnych – Nintendo Game Boy Advance.


Zobacz również