NASA - misja Crew-2 już na orbicie. Start wzbudzał emocje

Nadal na żywo można obserwować właśnie trwającą, wspólną misję załogową NASA i SpaceX – Crew-2. Start był emocjonujący, a dokowanie do ISS jutro. Sprawdź szczegóły.

Udało się. Przewidziany na dzień dzisiejszy start misji załogowej Crew-2, która jest wynikiem współpracy NASA i firmy SpaceX przebiegł zgodnie z planem. Nie tylko czas, ale i sam proces wyniesienia na orbitę kapsuły Crew Dragon przez rakietę Falcon 9 nie wzbudził trudności astronautom i ekspertom amerykańskiej agencji kosmicznej.

Crew-2, NASA, SpaceX, Crew Dragon, Falcon 9, międzynarodowa, międzynarodowa stacja kosmiczna, iss, dokowanie, dziś, jutro, kosmos, misja kosmiczna, astronauci, start, sukces,

Trzeba przyznać, że start i odliczanie do niego były niezwykle emocjonujące. Na szczęście, na żadnym etapie nie zarejestrowano usterek, czy kłopotów i międzynarodowa załoga misji Crew-2 znajduje się już na orbicie okołoziemskiej. Całość przygotowań,począwszy od godziny 7.30, jak i sam start o 11.49 możecie obejrzeć cofając poniższy materiał.

Zobacz również:

  • Teleskop Webba wykonał zdjęcia Mgławicy Tarantula
  • Elon Musk ostrzega: Twitterowi grozi bankructwo

Jednocześnie, na powyższym filmie możecie oglądać na żywo bieżący etap misji kosmicznej i to, jak mają się kosmonauci, pochodzący tym razem z Ameryki (dowódca misji i pilot), oraz z Francji i Japonii. W kontekście misji przemawiają także naukowcy NASA, a nawet sam właściciel SpaceX - Elon Musk.

Jeśli na dalszym etapie również obejdzie się bez komplikacji, kapsuła wraz z pasażerami powinna dokować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej już jutro, około godziny 10.10 czasu polskiego.

Crew-2, NASA, SpaceX, Crew Dragon, Falcon 9, międzynarodowa, międzynarodowa stacja kosmiczna, iss, dokowanie, dziś, jutro, kosmos, misja kosmiczna, astronauci, start, sukces,

Więcej szczegółów na temat obecnej misji Crew-2 znajdziecie tutaj. Może was też zainteresować zaskakująca decyzja Rosji w sprawie ISS.