NASA wraz z Rovio chcą edukować poprzez zabawę

Amerykańska Agencja Kosmiczna połączyła siły z producentem hitu Angry Birds, a efekty widać w zaktualizowanej grze Angry Birds Space. Teraz nie tylko bawi, ale również i uczy.

Gra Angry Birds Space ukazała się 22 marca 2012 i po dziś dzień doczekała dziesiątek milionów pobrań. Rovio Entertainment, czyli producent tego tytułu, nawiązał kontakt z NASA, a współpraca zaowocowała 40 nowymi etapami, które w ten czy inny sposób uczą o historii podboju kosmosu przez Agencję. Jak głosi to slogan na oficjalnej stronie: "NASA pomaga 'Angry Birds Space' odnaleźć asteroidy w głębokim kosmosie". I rzeczywiście, kolejne plansze pełne są kosmicznych skał. Sama rozgrywka nie uległa zmianie - nadal należy strzelać ptaszkami tak, aby usunąć wszystkie świnki z planszy, jednak wiele z etapów w nowej aktualizacji posiada takie elementy jak statki kosmiczne, będące replikami rzeczywistych maszyn, używanych przez NASA.

Po kliknięciu na taki pojazd, gracz może przejść do poświęconej mu strony. Dodatkowo uhonorowano Buzza Aldrina, który 45 lat temu spacerował po Księżycu w ramach misji Apollo 11. W grze pojawia się ptak zwący Mighty Buzzard. Poprzez współpracę z Rovio NASA ma zamiar nie tylko edukować graczy, ale także poinformować szersze grono o Asteroid Initiative, czyli programach związanych z przechwytywaniem asteroidów oraz zmianą trajektorii ich lotu w przypadku zagrożenia dla Ziemi.