NASA wraz z Rovio chcą edukować poprzez zabawę

Amerykańska Agencja Kosmiczna połączyła siły z producentem hitu Angry Birds, a efekty widać w zaktualizowanej grze Angry Birds Space. Teraz nie tylko bawi, ale również i uczy.

Gra Angry Birds Space ukazała się 22 marca 2012 i po dziś dzień doczekała dziesiątek milionów pobrań. Rovio Entertainment, czyli producent tego tytułu, nawiązał kontakt z NASA, a współpraca zaowocowała 40 nowymi etapami, które w ten czy inny sposób uczą o historii podboju kosmosu przez Agencję. Jak głosi to slogan na oficjalnej stronie: "NASA pomaga 'Angry Birds Space' odnaleźć asteroidy w głębokim kosmosie". I rzeczywiście, kolejne plansze pełne są kosmicznych skał. Sama rozgrywka nie uległa zmianie - nadal należy strzelać ptaszkami tak, aby usunąć wszystkie świnki z planszy, jednak wiele z etapów w nowej aktualizacji posiada takie elementy jak statki kosmiczne, będące replikami rzeczywistych maszyn, używanych przez NASA.

NASA wraz z Rovio chcą edukować poprzez zabawę

Po kliknięciu na taki pojazd, gracz może przejść do poświęconej mu strony. Dodatkowo uhonorowano Buzza Aldrina, który 45 lat temu spacerował po Księżycu w ramach misji Apollo 11. W grze pojawia się ptak zwący Mighty Buzzard. Poprzez współpracę z Rovio NASA ma zamiar nie tylko edukować graczy, ale także poinformować szersze grono o Asteroid Initiative, czyli programach związanych z przechwytywaniem asteroidów oraz zmianą trajektorii ich lotu w przypadku zagrożenia dla Ziemi.