NB500 i NB520 - dwa nowe netbooki Toshiby

Nowe przenośne komputery Toshiby zostały wyposażone w dwurdzeniowy procesor Intel Atom. Ciekawym dodatkiem są tu też głośniki uznanej firmy Harman-Kardon, które działają nawet po wyłączeniu netbooka.

Nowe modele netbooków od Toshiby to urządzenia, które otrzymały oznaczenia NB500 i NB520. Należą one do komputerów oznaczonych jako "Premium" i w dużej mierze mają wspólną konfigurację. Oba urządzenia posiadają 10,1-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED (rozdzielczość 1024x600) i najnowszy mobilny procesor firmy Intel - dwurdzeniowy Atom N550 taktowany zegarem 1,5GHz. Każdy z komputerów posiada ponadto 1GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 250GB. W modelu NB520 jest on dodatkowo zabezpieczony przed wstrząsami i uderzeniami.

Komputery komunikują się ze światem za pomocą WiFi i Bluetooth. Wyposażono je także w trzy porty USB 2.0, wyjście VGA oraz czytnik kart SD. Jednym z ciekawych dodatków w modelu NB520 są głośniki firmy Harman-Kardon. Wykorzystują one funkcję "sleep audio", która umożliwia odtwarzanie dźwięku nawet po wyłączeniu netbooka.

Niższy model netbooka wyceniono na 540 dolarów. Za NB520 trzeba będzie zapłacić mniej więcej 610 dolarów. Oficjalna premiera komputerów odbędzie się w trakcie targów CES 2011. Powinny one trafić do sklepów na całym świecie w pierwszym kwartale przyszłego roku.