NC+ odnotowuje spadek dynamiki składanych wypowiedzeń. Konkurencja słabo się stara?

Rzecznik prasowy platformy NC+ przyznał, że "dynamika składanych przez klientów wypowiedzeń umów wyhamowała". Do tej pory zarejestrowano ich około 150 tysięcy.

Nowa platforma cyfrowa NC+ zanotowała chyba najgorsze wejście na rynek o jakim pamiętam. Skandaliczne podejście do obecnych klientów i drogie pakiety spotkały się z ostrą krytyką w Internecie. Wśród pojawiających się komentarzy przeważały te, których autorzy deklarowali natychmiastową chęć wypowiedzenia umowy. Jaką skalę ma ten proces? Dowiadujemy się tego z ostatniej wypowiedzi rzecznika NC+, Arkadiusza Mierzwy.

"Liczba odejść jest trudna do oszacowania ze względu na długi czas trwania tego procesu. Do tej pory zamiar wypowiedzenia zasygnalizowało ok. 150 tys. klientów. Jednak w tym przypadku trudno mówić o "twardym" odejściu. My ze swej strony robimy wszystko, aby klient przeanalizował raz jeszcze naszą nową ofertę. Od kiedy wprowadziliśmy w niej zmiany, dynamika składanych wypowiedzeń zdecydowanie wyhamowała. Wciąż liczymy na zatrzymanie klientów, którzy złożyli wypowiedzenia. Widzimy, że możliwość powrotu do poprzednich warunków umów daje już pozytywne efekty, abonenci wykorzystują ten czas na dokładniejsze poznanie oferty programowej nc+. Dodatkowo, stale pracujemy nad ofertą i w najbliższych tygodniach zaprezentujemy jej kolejne elementy" - powiedział PAP Mierzwa.

No cóż, dane te są moim zdaniem zaskakujące, ale ze względu na samą liczbę wypowiedzeń: sądziłem, że będzie ona znacznie wyższa. Co do wyhamowującej dynamiki raczej mnie to nie dziwi. Pamiętać tutaj bowiem należy, że wypowiedzenia w przypadki klientów "enki" (niezależnie od tego, ile trwać miała jeszcze ich umowa) należało przesłać do 14 i 19 kwietnia. Z pewnością też część z nich nie skorzystała z tej możliwości usłyszawszy, że NC+ odstępuje od skandalicznego procederu wysyłania jednostronnie zmienianych umów. Być może sytuacja ta świadczy też o tym, że oferta konkurencji (przynajmniej w tańszych pakietach) wcale nie jest aż tak atrakcyjna.