NC wiecznie młody

Gdy do powszechnego użytku wszedł Windows 95, specjaliści wróżyli rychły koniec systemowych nakładek nawigacyjnych takich, jak Norton Commander.

Gdy do powszechnego użytku wszedł Windows 95, specjaliści wróżyli rychły koniec systemowych nakładek nawigacyjnych takich, jak Norton Commander czy Xtree Gold.

Choć od ponad roku panuje Windows 98, to wielu użytkowników nadal posługuje się poczciwym "nortonemŢ. Zatem chyba raczej w podzięce za wierność produktowi niż dla zysku, Symantec zdecydował się na wydanie kolejnej wersji aplikacji - Norton Commander 2.0 do Windows 95/98 jak i do DOS (5.5)

Jak przystało na program sprzedawany w naszym kraju, NC 2.0/5.5 został zlokalizowany. W zestawie znajdą się także wersja rosyjska i czeska oraz angielska (tylko do DOS).

NC wiecznie młody
Interfejs użytkownika wersji 2.0 pozostał w zasadzie niezmieniony, jeśli nie liczyć kilku kosmetycznych modyfikacji jak np. dodanie windowsowej belki narzędziowej czy możliwość wyboru sposobu prezentacji zawartości dysku przez zaznaczenie odpowiedniej zakładki.

Obecnie Norton Commander 2.0 jest aplikacją o 32-bitowej architekturze. Poprawnie przetwarza pliki o długich nazwach (także w systemie DOS). Można korzystać z metody "ciągnij i upuśćŢ nie tylko w oknie NC, lecz na całym Pulpicie systemu. Aplikacja umożliwia dzielenie jednego pliku na kilka mniejszych.

NC wiecznie młody
Wersja 2.0 oferuje użytkownikowi funkcje klienta FTP. Pozwala na transfer plików oraz konfigurację obsługi i zapis danych związanych z połączeniami FTP. Zatem nie jest konieczny dodatkowy program do transmisji plików.

Mimo że NC 2.0 jest programem prostym w obsłudze, przydałaby się instrukcja obsługi w języku polskim.