NCSoft kontra przestępcy

Znany wydawca gier sieciowych, NCSoft (Lineage, Guild Wars), ogłosił rozpoczęcie prac nad programem PlaySmart. Nie, nie jest to kolejna gra MMO. Chodzi o działanie, które zwiększy poziom bezpieczeństwa użytkowników oraz danych, które przechowują na komputerach, podczas rozgrywek online.

NCSoft kontra przestępcy

Guild Wars: Factions

Wraz z gwałtownym rozwojem gier "massive" idzie wzrost populacji zamieszkujących wirtualne światy.

Nie powinniśmy jednak zapominać o podstawowej sprawie - społeczności wirtualne posiadają swych rzeczywistych przedstawicieli.

Ci z kolei, w przeciwieństwie do niemal nieśmiertelnych bohaterów, wciąż narażeni są na ataki ze strony przestępców. Bo jak inaczej nazwać można masowe kradzieże kont, rabowanie zbieranego wiele miesięcy ekwipunku i sprzedawanie go na aukcjach, czy okłamywanie w celu zdobycia "wirtualnego" złota?

Pojawia się również problem graczy, którzy przedkładają życie wirtualne nad otaczającą ich rzeczywistość. Problem ten może okazać się o wiele poważniejszy niż poprzedni...

NCSoft postanowił przeciwstawić się niebezpieczeństwom. Wychodząc z założenia, że samymi decyzjami o banowaniu kont nic nie wskóra, zdecydował zwiększyć poziom wiedzy graczy o ich bezpieczeństwie.

Firma postanowiła rozwiązać problem na dwa sposoby. Po pierwsze, informując rodziców o niebezpieczeństwach jakie niosą ze sobą gry online. Po drugie, uświadamiając użytkowników o tym czego powinni się wystrzegać by uniknąć kradzieży np. numeru karty kredytowej.

Dzięki PlaySmart, już wkrótce, w każdym nowym produkcie wydawanym przez NCSoft znajdziecie kartkę z poradami dla was i waszych rodzin. Te same informacje będą dostępne na stronie firmy. Projektem zajmie się specjalna grupa ekspertów, którzy corocznie będą aktualizować listę.