NEC: 24-calowy monitor LCD przyjazny dla środowiska

Firma NEC wprowadziła do sprzedaży nowy, 24-calowy monitor LCD zaprojektowany z myślą o klientach biznesowych. Urządzenie oznaczone symbolem NEC MultiSync EA241WM jest przyjazne dla środowiska, co zostało potwierdzone certyfikatem EPEAT.

Nowy produkt firmy NEC zbudowano w oparciu o 24-calowy panel TN zapewniający jasność 400 cd/m2 oraz kontrast na poziomie 1000:1. Matryca o rozdzielczości 1920x1200 i czasie reakcji 5 ms oferuje kąty widzenia o wartości 170 stopni zarówno w poziomie, jak i w pionie. Obraz z komputera może być przesyłany przy wykorzystaniu złącz D-Sub lub DVI-D (z obsługą HDCP).

Nowy monitor firmy NEC to urządzenie przyjazne dla środowiska

Nowy monitor firmy NEC to urządzenie przyjazne dla środowiska

Na uwagę zasługują spore możliwości w zakresie regulacji położenia ekranu. Użytkownicy mogą zmieniać kąt jego nachylenia, a także korygować wysokość w zakresie 110 mm. Do ich dyspozycji oddana została też funkcja pivot (tryb portretowy). Warto również odnotować dostępność dwóch głośników o mocy 1W każdy oraz czteroportowego huba USB.

Istotną cechą monitora jest fakt, że jest to urządzenie przyjazne dla środowiska. Potwierdza to certyfikat EPEAT przyznawany urządzeniom mającym minimalny wpływ na degradację środowiska naturalnego. W menu OSD dostępny jest licznik, który pokazuje jakie oszczędności w zakresie emisji dwutlenku węgla uzyskano dzięki ekonomicznej pracy wyświetlacza.

Monitor jest oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych. Wariant w czarnym kolorze został wyceniony przez producenta na 1599 zł. Za model w kolorze białym, ze srebrną ramką wokół ekranu, należy zapłacić 1559 zł. Urządzenia są objęte trzyletnią gwarancją realizowaną w ramach systemu door-to-door.