NEC CRV43 - 43-calowy, wygięty wyświetlacz do nabycia już w lipcu

Charakterystyczny monitor NEC, po raz pierwszy zaprezentowany na ubiegłorocznych targach CES, trafi wreszcie do sprzedaży. Aby nabyć to 43-calowe urządzenie o dość niespotykanym, bo wygiętym, panelu, należy jednak wysupłać prawie 8 tys. dolarów.

43-calowy "podwójnie panoramiczny" ekran może wyświetlić obraz w rozdzielczości 2880 x 900 pikseli (jego proporcje wynoszą 32:10). Szerokość panelu wynosi 1055 mm, a wysokość całego monitora od podstawy do górnej krawędzi wyświetlacza - 530 mm. Właściwości ekranu to jasność wynosząca 200 cd/m2, kontrast 10000:1 i czas reakcji wynoszący 0,02 ms (wartości deklarowane przez producenta). Wyświetlacz może odwzorować 99,3 % przestrzeni barwnej Adobe RGB. Monitor obsługuje interfejsy DVI-D, HDMI i USB 2.0

Wyświetlacz korzysta z technologii Digital Light Processing - w obudowie umieszczono cztery projektory wyświetlające obraz łączący się w spójną całość.

Jak czytamy w serwisie Engadget.com, premiera rynkowa urządzenia została ustalona na lipiec br. Cena monitora ma wynieść 7999 USD, chociaż z wcześniejszych doniesień wynikało, że będzie o ok. 1.5 tys. dolarów tańszy.

Gracze zacierający ręce na myśl o monitorze mogą się jednak rozczarować - komputerowa rozrywka nie została wymieniona wśród możliwych zastosowań urządzenia.

Więcej informacji: strona producenta