NEC MultiSync P241W - 24 cale dla profesjonalistów

MultiSync P241W to oznaczenia najnowszego monitora LCD firmy NEC. Urządzenie przeznaczone jest do profesjonalnych zastosowań.

Najnowszy monitor firmy NEC - model MultiSync P241W - przeznaczony jest przede wszystkim dla grafików oraz osób profesjonalnie zajmujących się fotografią.

Wyposażony został w 24-calowy panel wykonany w technologii e-IPS, który potrafi wiernie wyświetlić 71,4% palety kolorów NTSC (96,7% palety barw RGB). Generowany przez urządzenie obraz charakteryzuje się jasnością oraz współczynnikiem kontrastu na poziomie (odpowiednio) 360 cd/m2 i 1 000:1. Producent deklaruje też, że czas odpowiedzi matrycy wynosi 8 milisekund (metoda pomiaru - GTG).

Monitor wyposażony został w sensor AmbiBright (automatycznie dostosowuje podświetlenie do warunków panujących w pomieszczeniu), funkcje obraz w obrazie (PIP), obraz obok obrazu (PBP) i pivot oraz możliwość podłączenia do komputera za pomocą interfejsów D-Sub, dual-DVI i DisplayPort.

Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji 5-portowy hub USB oraz podstawę pozwalającą na obrót lewo-prawo, pochylenie oraz zmianę wysokości ekranu w zakresie 150 milimetrów.

MultiSync P241W został objęty 4-letnią gwarancją i wyceniony na 749 USD. Osoby posiadające większe fundusze mogą się również skusić na zakup modelu P241W-BK-SV, który co prawda posiada identyczną specyfikację, lecz oferuje dodatkowo sprzętową kalibrację przy wykorzystaniu zestawu NEC SpectraView.