NEC PDP T1000

Wyświetlacz plazmowy o standardowej rozdzielczości zintegrowany z głośnikami i tunerem telewizyjnym.

Wyświetlacz plazmowy o standardowej rozdzielczości zintegrowany z głośnikami i tunerem telewizyjnym.

NEC PDP T1000

NEC PDP T1000

Plazmy z matrycami VGA wciąż cieszą się w Polsce dużą popularnością. Spowodowane jest to tym, że są one tańsze od ekranów ze znaczkami HD Ready, a ponadto w naszym kraju trudno o dostęp do telewizji wysokiej rozdzielczości. Dla widza, który ogląda filmy z DVD czy programy telewizyjne, 42-calowy odbiornik plazmowy o proporcjach ekranu 16:9 i rozdzielczości 854 x 480 pikseli jest rozwiązaniem wystarczającym. Do naszych testów trafiło właśnie takie urządzenie - NEC PDP T1000. Ta plazma jest typowym telewizorem, prostym w obsłudze i wyposażonym jak tradycyjne odbiorniki TV. Obudowę wykonano z czarnego tworzywa, a po obu stronach ekranu wbudowano głośniki o mocy 2 x 3 W. Odbiornik można ustawić na stabilnej podstawie lub zawiesić na ścianie (trzeba dokupić specjalny wieszak). Tuner telewizyjny również umieszczono wewnątrz obudowy. Jest on czuły, sprawnie wyszukuje stacje i dobrze sobie radzi nawet ze słabym sygnałem antenowym. Wszystkie gniazda przyłączeniowe zlokalizowano na tylnym panelu odbiornika. Znalazły się tam m.in. wejście cyfrowe DVI (z HDCP), komponentowe i VGA.

Wygodny sterownik wyposażony w umiarkowaną liczbę poprawnie rozplanowanych klawiszy.

Wygodny sterownik wyposażony w umiarkowaną liczbę poprawnie rozplanowanych klawiszy.

Po podłączeniu T1000 do komputera obraz miał doskonałą ostrość, soczyste, naturalne barwy i wysoki kontrast. Nawet przy oglądaniu materiału HD przeskalowanego do rozdzielczości telewizora nie widać było istotnego pogorszenia szczegółowości obrazu. Po podłączeniu odbiornika do odtwarzacza DVD wyposażonego w skaler bez problemów wyświetlany był obraz przesyłany w rozdzielczości 720p i 1080i. Ekran telewizora oferuje wysoką jasność - 1000 cd/m2, a predefiniowane tryby kinowe gwarantują dobre odwzorowanie czerni i ciepłe barwy. Wysoki kontrast (3000:1) sprawia, że obraz jest wyraźny, a szczegóły w ciemnych partiach są dobrze widoczne. Podczas oglądania telewizji sprawnie działały układy przeskalowania proporcji obrazu (z 4:3 do 16:9). Jeśli chodzi o płynność przejść tonalnych pomiędzy barwami - to słaba strona większości plazm - telewizor NEC-a wypadł bardzo dobrze, a zastosowane w nim rozwiązania skutecznie maskowały niedostatki technologii plazmowej.

Dlaczego

Dobra jakość wykonania, wygodna obsługa, obraz dobrej jakości. Za drogi jak na standardową rozdzielczość.

Potencjalni rywale

Panasonic TH-42PA60 7000 zł

Elegancki wygląd, panel VGA najnowszej generacji, wysoki kontrast, złącze HDMI.

LG 42PX5R-ZB 9500 zł

Bardzo solidne wykonanie. Dobra równowaga barw, szczegółowy, stabilny obraz zarówno z tunera TV, jak i przy odtwarzaniu DVD. Rozdzielczość XGA.

Informacje

Typ telewizor plazmowy 42" (16:9)

Cena 9999 zł

Dystrybutor EIChttp://www.eic.com.pl

Wymiary 115,5 x 67,4 x 21,6 cm

Waga 38 kg

Funkcje tryby dźwięku przestrzennego, teletekst, kilka trybów proporcji obrazu, timer, wyrównywanie poziomu głośności (AVL), PIP

Złącza w ekranie DVI-D (z HDCP), 2 x Euroscart, kompozyt, komponentowe, VGA, 2 x audio RCA, RS-232C