NEC dla kina domowego

Firma IRS wprowadza do swojej oferty najnowszy projektor firmy NEC - stworzony z myślą o kinie domowym model HT1000.

Nowy projektor z serii HT (Home Theater) został zaprojektowany pod kątem specyficznych potrzeb domowego użytkownika. W sprzęcie do prezentacji danych kluczowym parametrem jest jasność, w projektorach do użytku domowego priorytety są inne. Projektor NEC HT1000 zapewniać ma wysoki kontrast, który pozwala uzyskać odpowiednią głębię czerni i ostre kontury. Współczynnik kontrastu wynosi aż 2000:1, a funkcja iris umożliwia zwiększenie kontrastu do imponującego poziomu 3000:1. Wartości współczynnika kontrastu mogą być płynnie regulowane. Producent zapewnia, że uzyskanie takich właściwości było możliwe dzięki układowi optycznemu o krótkiej ogniskowej i chipowi DLP nowej generacji. Zastosowany w projektorze HT1000 układ wykorzystuje technologię DDR (Double Data Rate) - rozwiązanie, w którym miniaturowe lusterka umieszczone na układzie wirują z większą prędkością niż w standardowym DLP, tworząc obraz wyższej jakości. Dzięki temu możliwe jest odwzorowanie koloru niespotykane wcześniej w tej klasie cenowej.

NEC HT1000 waży 3,2 kg i generuje strumień światła o mocy 1000 ANSI lumenów. W zaciemnionym pokoju urządzenie można przełączyć w tryb ekonomiczny, w którym jasność spada do 800 ANSI lumenów, równocześnie wydłużając żywotność lampy do 2 tys. godzin. W trybie ekonomicznym obniża się również poziom hałasu - natężenie dźwięku wynosi 30dB. W projektorze NEC HT1000 zastosowano opracowaną przez firmę NEC technologię korekcji geometrii obrazu 3D-reform. Dzięki temu rozwiązaniu projektora nie trzeba ustawiać na wprost ekranu – odchylenie od jego osi można regulować w aż trzech płaszczyznach: poziomej, pionowej i ukośnej. Regulacji dokonuje się z poziomu menu, możliwe jest też użycie komputerowej myszki USB.

Projektor posiada panel o rozdzielczości natywnej 1024x768 pikseli, czyli wykonany w formacie 4:3. Z myślą o prezentacji obrazu w kinowym formacie 16:9 i standardzie HDTV1080i (1920x1080 pikseli) firma NEC opracowała specjalny cyfrowy dekoder, który dostosowuje sygnał wideo do rozdzielczości panelu. NEC HT1000 został wyposażony w dużą ilość wejść (S-Video, wideo, DVI-D, audio, RGB, Y/Cb/Cr, slot kart PC) dzięki czemu można do niego podłączyć sygnał z praktycznie dowolnego sprzętu - od odtwarzacza DVD, przez telewizor, zestawy audio, po konsole do gier, komputery i kamery wideo.

Projektor jest objęty 3-letnią gwarancją, a jego cena wynosi 25 990 zł netto.

Dystrybutor:

http://www.irs.pl


Zobacz również