NEC i Lenovo połączyły siły

Dwaj znaczący producenci sprzętu komputerowego założyli w Japonii spółkę ze wspólnym kapitałem. Japoński NEC nawiązał współpracę z chińskim Lenovo. Firmy oczekują obopólnych korzyści i dalszej kooperacji w przyszłości.

Umowa z NEC doskonale pasuje do naszej strategii - powiedział prezes Lenovo Yang Yuanqing. Wzmacnia zaangażowanie w naszą główną działalność związaną z PC, a w tym samym czasie dostarcza nam nowych ważnych możliwości rozwoju w Japonii.

Prezes NEC, Nabuhiro Endo, również wyraził swoje zadowolenie. Lenovo jest dla NEC właściwym partnerem we właściwym czasie i wierzymy, że tworzymy dziś strategiczne relacje, które przyniosą korzyści dla NEC i naszych klientów na wiele lat - powiedział Endo.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Umowa ma zostać podpisana do 30 czerwca. Lenovo będzie posiadało 51 proc. udziałów japońskiej spółki NEC Lenovo, a NEC pozostałe 49 procent. Większość będzie więc w rękach chińskiej firmy. Prezesem zostanie natomiast Hideyo Takasu z NEC. Firmy będą dzielić się przychodami, kosztami i aktywami.

Oprócz obecnej współpracy na rynku japońskim, będą prowadzone dalsze rozmowy nad kooperacją w innych dziedzinach. Mówi się o wspólnych planach sprzedaży na rynku międzynarodowym oraz o połączeniu sił w produkcji nowych urządzeń takich jak tablety.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: