NEC nie zrezygnuje z produkcji monitorów LCD

Koncern NEC notuje poważne straty, w związku z czym zwolni około 20 tysięcy pracowników oraz zamknie wybrane fabryki. Część serwisów podała także informację, że firma zrezygnuje z produkcji monitorów LCD. Jak się okazało była to zła interpretacja sformułowania zawartego w oficjalnym komunikacie prasowym.

W artykule NEC musi ciąć informowaliśmy o problemach ekonomicznych koncernu NEC. Według prognoz rok firma zakończy rok obrachunkowy kończący się w marcu stratą przekraczającą 3 miliardy USD. W związku z trudną sytuacją ekonomiczną pracę straci około 20 tysięcy osób. Zamknięte zostaną także wybrane fabryki.

Część serwisów internetowych informując o planach koncernu w zakresie restrukturyzacji sugerowała, że NEC zrezygnuje z produkcji monitorów LCD. Tego typu wzmianki ilustrowane zdjęciami monitorów NEC wywołały sporą falę komentarzy w Internecie. W opinii przedstawicieli firmy NEC Display Solutions wzbudziły także niepokój zarówno wśród partnerów, jak i klientów.

Jak się okazało doszło do złej interpretacji sformułowania zawartego w oficjalnym komunikacie prasowym. Koncern rzeczywiście rozważa zaniechanie produkcji, ale dotyczy to wyłącznie przemysłowych paneli LCD. Za monitory LCD odpowiedzialna jest spółka córka NEC Display Solutions, tymczasem redukcja zatrudnienia dotknie firmę NEC Electronics.

Zobacz też: Ranking PC World.pl - monitory LCD.