NEC: telefon jak karta kredytowa

Firma NEC zaprezentowała nowy smartphone - model N908. Telefon jest wielkości karty kredytowej i może się m.in pochwalić wbudowaną kamerą oraz obsługą Bluetooth. Co ciekawe, urządzenie nie ma klawiatury...

NEC: telefon jak karta kredytowa

NEC N980 (fot. Tech.tom.com)

Zamiast tradycyjnej klawiatury urządzenie ma ekran dotykowy - dzięki temu zabiegowi jego grubość to zaledwie 12,8 mm. Poza podstawową funkcją telefonu potrafi również odtwarzać muzykę oraz filmy. Wśród obsługiwanych formatów znalazły się: MP3, AAC, AAC+, 3GP i MPEG4. Pliki możemy przechowywać na wewnętrznej pamięci oraz (dzięki wbudowanemu slotowi) na kartach formatu microSD.

W urządzenie wbudowano ponadto 1,3-megapikselową kamerę oraz dwa głośniczki stereo. Do dyspozycji użytkownika oddano też kilka przycisków funkcyjnych umieszczonych na bocznej ściance pozwalających m.in. na szybki dostęp do trybu aparatu oraz regulację głośności. Do komunikacji z komputerem możemy wykorzystać złącze USB 2.0 lub moduł Bluetooth.

NEC N908 trafi do sprzedaży na rynku azjatyckim w trzecim kwartale tego roku. Niestety jego cena na razie nie została podana.