NEC zapowiada "ofensywę wide"

Uczestnicy zorganizowanej 29 maja w jednym z warszawskich hoteli konferencji prasowej NEC Display Solutions mogli zapoznać się m.in. z najnowszymi propozycjami koncernu w zakresie technologii prezentacji obrazu. Prowadzący spotkanie dyrektor sprzedaży NEC-a na Polskę, Czechy, Węgry i Słowację, Mariusz Orzechowski, kilkakrotnie podkreślił rosnącą rolę monitorów LCD o panoramicznych proporcjach boków. Dowodem zapowiedzianej przez niego "ofensywy wide" są kolejne modele monitorów typu widescreen, które w najbliższym czasie trafią do oferty resellerów.

Oprócz rozwiązań SpectraView 2690 i MultiSync Photo Edition, o których informowaliśmy w ostatnich dniach (a które także zaprezentowano na konferencji), NEC zapowiedział wprowadzenie pięciu premierowych modeli panoramicznych monitorów do zastosowań domowych oraz biurowych. Trzy spośród nich wchodzą w skład budżetowej linii AccuSync, a dwa pozostałe stanowią dalsze rozszerzenie rodziny urządzeń MultiSync. Poniżej przedstawiamy ich krótką charakterystykę.

24-calowy MultiSync 2470WNX dedykowany jest przede wszystkim dla biur. Dysponuje cyfrowym złączem DVI-D z obsługą HDCP, co pozwala na odwzorowanie cyfrowych danych w rozdzielczości full HD. Ekran monitora można przestawić do trybu portretowego (obrót o 90 stopni). Urządzenie kosztuje 3650 zł netto w wersji srebrno-szarej oraz 3750 zł netto w srebrno-czarnej.

NEC MultiSync LCD2470WNX

NEC MultiSync LCD2470WNX

Drugi z premierowych monitorów MultiSync wyceniono na 849 zł netto (srebrno-biała obudowa) i 875 zł netto (wykończenie w kolorze srebrno-czarnym). AccuSync LCD193WM kosztuje 649 zł. Pozostałe nowości z tej serii pojawią się na rynku w czerwcu. Ich cena nie jest jeszcze znana.

NEC AccuSync LCD223WM

NEC AccuSync LCD223WM

Więcej informacji: NEC


Zobacz również