NET już wkrótce

Microsoft przedstawia założenia systemowe nowej platformy i kolejne produkty opracowane w ramach strategii .NET.

Według Microsoftu nowa platforma .NET zrewolucjonizuje działalność firm. Na kalifornijskiej konferencji, poświęconej wprowadzeniu serwerów z serii .NET Enterprise Server 2000, prezes i dyrektor generalny Microsoftu Steve Ballmer przedstawił zarys nowego modelu systemów informatycznych dla przedsiębiorstw. Podano szczegółowe informacje na temat nowej generacji sprzętu, oprogramowania i usług zgodnych ze standardami branżowymi, które będą służyć do obsługi najbardziej wymagających aplikacji w przedsiębiorstwach.

Na konferencji odbyła się również premiera ośmiu serwerów z serii .NET. Application Center Server 2000 to narzędzie do wdrażania aplikacji internetowych, BizTalk Server 2000 - zintegrowane rozwiązanie do koordynowania procesów i usług sieciowych wewnątrz przedsiębiorstwa i między przedsiębiorstwami, Commerce Server 2000 jest natomiast rozwiązaniem, pozwalającym na szybkie zbudowanie firmy internetowej. Microsoft zaprezentował także system do obsługi poczty elektronicznej Exchange 2000 Server i bazodanowy SQL Server 2000. W ofercie firmy znajdzie się także Mobile Information 2001 Server, spełniający funkcję platformy do bezpiecznego oferowania usług w czasie rzeczywistym poprzez sieci bezprzewodowe.

Pierwszych siedem wymienionych produktów będzie dostępnych już pod koniec tego roku, natomiast Mobile Information 2001 Server pojawi się na rynku w przyszłym roku.

Więcej informacji: www.microsoft.com


Zobacz również