NIE dla 3D - okulary De-3D dla widzów, którzy nie chcą w kinie oglądać 3D

W naszych kinach pojawia się coraz więcej filmów w wersji 3D. I chociaż perspektywa tego, że w salach kinowych będzie można obejrzeć już jedynie filmy trójwymiarowe jest bardzo odległa i mglista, to pojawiło się już na rynku rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy 3D po prostu nie lubią. Okulary De-3D to okulary 3D vice versa, które konwertują wyświetlany w kinie obraz 3D z powrotem do starych, poczciwych dwóch wymiarów.

Okulary De-3D

Czego to Amerykanie nie wymyślą...

De-3D okulary dla zwolenników dwóch wymiarów

Z pewnością ten gadżet docenią zwolennicy dwóch wymiarów w kinie, którzy w wyniku oglądania obrazu 3D cierpią na bóle oczu lub głowy. Specjalne okulary firmy ThinkGeek o nazwie De-3D czyli “nie-3D" działają z filmami wykorzystującymi technologię RealD 3D, którą obecnie stosuje się w kinach. Wszystko podlega równowadze - skoro powstały okulary, które pozwalają nam widzieć obraz w 3D, musiały więc wcześniej czy później powstać okulary, które odwracają ten proces.

Okulary De-3D to niepotrzebny gadżet? Niekoniecznie...

Myślicie, że to tylko niepotrzebny gadżet? Pozornie możecie mieć rację. Przecież możemy iść na wersję 2D tego samego filmu, prawda? Owszem możemy, ale co będzie jeżeli np. nasza druga połówka uwielbia oglądać filmy 3D? Wtedy można śmiało iść na film 3D i zakładając okulary oglądać film w 2D, podczas gdy nasza ukochana będzie cieszyć swoje zmysły trzema wymiarami w kinie.

Zobacz również:

  • Pierwszy na świecie wydrukowany w 3D most otworzyła... królowa Niderlandów!

Okulary 3D vice versa

Jak działają okulary De-3D? Otóż w kinach 3D na ekranie wyświetlane są dwa nałożone na siebie obrazy, które filtr w okularach odpowiednio polaryzuje - jeden obraz trafia do lewego oka, a drugi do prawego, a nasz mózg składa je w całość i przez to mamy poczucie głębi. Natomiast specjalne okulary De-3D odwracają ten proces - dzięki specjalnemu filtrowi blokują obraz dla oka lewego i przekazują jedynie ten przeznaczony dla oka prawego.

De-3D to pomysłowy gadżet, który w niektórych sytuacjach może okazać się niezastąpiony. Cena? To tylko lub aż 15 USD. Z pewnością może się przydać jakiemuś przeciwnikowi kina 3D.

Źródło: ThinkGeek.com