NOD32 w wersji 2.5

Firma Eset udostępniła program antywirusowy NOD32 w wersji 2.5, z rozszerzoną ochroną przed spyware, adware i phishingiem. Program korzysta z nowego systemu wczesnego ostrzegania ThreatSense.NET, pozwalającego na szybką analizę nowych zagrożeń bezpośrednio w laboratorium firmy.

Nowy motor skanujący ThreatSense, wykorzystujący metody heurystyczne, wykrywa zachowanie charakterystyczne dla różnego rodzaju szkodliwego oprogramowania - od klasycznych wirusów i trojanów, po spyware, adware i próby phishingu.

Aby zwiększyć dokładność skanowania, zmodyfikowano domyślne ustawienia programu. Monitor rezydentny NOD32 skanuje teraz domyślnie wszystkie pliki. Podczas skanowania moduł zaawansowanej heurystyki też jest włączony domyślnie - w wersjach wcześniejszych była to opcja dodatkowa. Monitor internetowy, skanujący pliki ściągane przez przeglądarkę, blokuje teraz całkowicie dostęp do niebezpiecznych stron, których lista jest na bieżąco uaktualniana przez laboratorium Eset.

Wraz z wejściem do sprzedaży nowej wersji programu NOD32, firma Eset uruchamia system wczesnego ostrzegania ThreatSense.NET, który monitoruje globalne infekcje wirusowe opierając się na informacjach zbieranych podczas dwustronnej komunikacji pomiędzy programem NOD32 pracującym na komputerze użytkownika a laboratorium firmy Eset. Decyzja, czy NOD32 ma automatycznie informować centralne laboratorium o wykryciu nowych zagrożeń i przesyłać próbki podejrzanych plików do analizy, należy do użytkownika.

Zebrane informacje są używane do udoskonalania motoru ThreatSense w wykrywaniu nowych infekcji. System ThreatSense.NET przesyła także ostrzeżenia ekspertów o globalnych epidemiach i ewentualnych zalecanych dodatkowych działaniach zapobiegawczych.

Dagma, dystrybutor NOD32 w Polsce, przygotowuje polską wersję programu, która znajdzie się w sprzedaży na początku czerwca.


Zobacz również